“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Питання по темі: Податкове право

Платна консультація за телефонами
та інші юридичні послуги:
(044) 221-55-41
(067) 917-85-56
(099) 436-21-72

Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти некоректні запитання. Залишити питання на сайті "Захист Права" можливо лише, порадивши дану сторінку в соціальній мережі. Гарантуємо відповідь на протязі 3-х діб для платних запитань.
Свої запитання Ви можете залишити тут:
Мітки: Інтелектуальна власність | Адміністративні правопорушення | Виконавче провадження | Господарські правовідносини | Житлове право | Захист прав споживачів | Земельні питання | Кримінальні правопорушення | Міжнародне право | Мати-одиночка | Пенсія. Пільги передбачені законом | Податкове право | Право на спадщину | Сімейні відносини. Аліменти | Трудові відносини | Цивільні правовідносини |
Сторінки:  4 3 2 1 Наступна>> 
Автор: Юрій, Рівне2016-02-10 20:04:15
Я підприємець 2 групи подав заяву у листопаді 2015р на звільнення від сплати єд.податку ( відпустку) у грудні 2015р ( попередня була у січні 2015 ).Розумів що можуть відмовити та потрібно було терміново лікуватись у стаціонарі. Ніяких повідомлень чи дзвінків не отримував. Хоча згідно із Законом Украіни "Про звернення громадян" моя заява повинна бути розглянута за 15 днів. Тобто до 20 грудня встиг би заплатить.Тільки 10.02.2016р ,через 2,5 місяці, отримав від інспектора ДПІ , дзвінок про те , що відпустка мені не надана і з мене штраф за несплату у грудні 2015 і ( що саме цікаве ) у січні 2016р тому,що оплачений мною єдиний податок за січеь з якогось дива перенесено як плату за грудень . Звичайно складається враження , що таке РЕАГУВАННЯ на мою заяву є навмисне . Тільки тому , що ДПІ м.Рівне порушила Закон "Про звернення громадян " я ( не знаючи того ) порушив ПК п.295.5 . Постанови на штраф не присилали.Якесь відчуття розводу ,відсутності логіки.Як діяти, порадьте.
Усі поставлені Вами питання у листі до нас, потрібно сформулювати у заяві на начальника ДФС м. Рівне, для того, щоб оскаржити їх дії та бездіяльність до вищого органу або суду.
Автор: Вікторія, Кіровоград2016-01-29 14:25:09
Доброго дня! Чи повинна сплачуватись орендна плата за землю в міську раду фізичною особою підприємцем, платником єдиного податку за площу магазину в багатоповерхівці.
Підприємець є власником магазину та сплачує в комунальне підприємство за утримання будинку встановлену плату.
Вам потрібно звернутись до міської ради із відповідною заявою про надання роз'яснення щодо сплати орендної плати, для того щоб в подальшому оскаржити дії останньої. Адже Ви не маєте договору щодо оренди землі, на багатоповерхівку має бути окреме рішення міської ради.
Автор: Інна, Рівне2016-01-28 18:10:30
Доброго дня, хотілаби розибратися в такому питанні. Я продала земельний участок в 2015 році заплатила податок 5процентів від оцінки земельного участка, Мені сказали прийти в податкову в 2016 році з копіями договору і квитанцією про оплату податку за продаж земельного участка. Хотілаби знати чого мені туди іти, і що я там маю робити. Дякую!
Скоріше всього для уточнення проведення угоди, з'ясування питання по військовому збору - 1,5 %, та даних щодо покупця.
Автор: Олександр, Львів2015-12-09 19:59:42
Якщо я пізно подав документи про пільги ( я дитина, позбавлена батьківського піклування) у ВУЗ в якому навчаюсь то чи можливо якось повернути "втрачені" мною гроші?
Не більше ніж чим за звітній період, тобто за поточний рік. Головне, щоб вуз міг провести повернення коштів через ДФС.
Автор: Станислав, Київ2015-10-21 10:52:39
Подскажите, как официально обратиться в налоговую, если была найдена ошибка при осуществлении проверки, но после срока в 10 дней? Я догадываюсь, что это письмо, но какое, форма, статья ПКУ, на которую нужно сослаться, чтобы получить ответ, а не отмазку. Вобщем как заставить их ответить на вопрос?
Вы правы в том, что Вам нужно по Вашему вопросу написать обращение в Государственную фискальную службу и отправить его ценным письмом с описью или же отнести лично в отделение фискальной службы в Вашей местности.
Ссылаться Вам нужно на ст. ст. 1, 5, 7 Закону Украины «Об обращениях граждан», а также на п. 76 Положения об Государственной фискальной службе Украины, где как раз и обозначено то, что данная служба рассматривает обращения граждан.
Автор: Наталка, Київ2015-06-26 23:23:42
Після одруження в 1997 р . я з моїм чоловіком та двома дітьми проживаю в будинку свекра який за домовленістю з ним ми розділили на дві частини, в одній з яких проживає мати і батько , в іншій ми . Документально поділ не оформлено за винятком тех.паспорта на газопостачання так як провели та відокремили газопостачання та електрофікацію.За роки проживання ми матеріально покращили стан хати та присадибної ділянки.(ремонти, побудовано гараж,господарські будівлі). Після смерті батька в 2015 р.залишився заповіт в якому вказано що певна частина належить дочці, інша-моєму чоловікові. Дружина батька 9свекруха)залишається проживати в своїй половинці . Крім мого чоловіка та його сестри ще є старший брат . Як правильно юридично оформити документи (при умові що і старший син претендує на частку) .
Так як наявний заповіт, то слід виходити із його змісту. І тут відразу хочемо зазначити, що виходячи із інформації, яку Ви надали, старший брат не зазначений у заповіті, а отже відповідно він не має права на частину спадку, навіть у вигляді обов’язкової частки (ч. 2 ст. 1235 та ч. 1 ст. 1241 Цивільного кодексу України).
Тому, спадкоємцями будуть Ваш чоловік, його сестра (а також, можливо свекруха, якщо вона визнана непрацездатною – ч. 1 ст. 1241 Цивільного кодексу України). Щоб все правильно оформити, необхідно звертатися до нотаріуса і подавати заяву на прийняття спадщини згідно ст. 1269 Цивільного кодексу України, але це, що стосується сестри. Тому, що Вам (чоловікові) це не потрібно роботи, адже Ви проживали разом із свекром, а тому, відповідно до ч. 3 ст. 1268 та ч. 1 ст. 1269 Цивільного кодексу України подавати заяву тим, хто проживав із померлим не треба. Потрібно просто отримати свідоцтво про право на спадщину (глава 10 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України).
Отже Ваш чоловік автоматично вважається таким, що прийняв спадщину, а тому, можна просто оформлювати право власності на частку, відповідно до ст. 18, 19 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Автор: Марія Семенівна, Луцьк2015-05-15 10:41:39
підскажіть будь-ласка.Мій чоловік стоїть на біржі, але здав автомобіль в оренду, по якій ознаці бух.потрібен звітуватись ОДПІ, я вичитала що по 102 ознаці, але можна і по 106 ознаці, єсв із договору не отримується ,плачу податок.Питання чи має право стояти на біржі, бо стоїть питання вернути кошти.Обясніть.
Щодо Вашого питання про ознаку, то згідно додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, у Вашому випадку потрібно звітуватися потрібно по ознаці 106 (Дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду).
Що стосується того, чи можна стояти на біржі, то згідно п. 1 ч. 1 ст. 43 ЗУ «Про зайнятість населення» статус безробітного може набути особа, яка не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів.
А плата за оренду автомобіля є доходом, тому, що вона оподатковується. Підтвердженням цього є п. 5.20 Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, де чітко зазначено, що до сукупного доходу сім’ї належать доходи, які підлягають оподаткуванню відповідно до законодавства.
Автор: Сергій, Херсон2013-04-11 15:56:41
Чи має право ФОП застосовувати відеозйомку під час перевірки контролюючими органами?
Має повне право, адже контролюючі органи є публічними особами, дозвіл на здійснення відео зйомки не потрібен, тим паче у себе в офісі чи в квартирі.
Автор: Олег, Івано-Франківськ2013-03-07 10:35:47
Добрий день.Мене цікавить платна консультація.

У мене виникло питання з податковими органами і я хочу
отримати аргументовану консультацію, яку я можу пред’явити в ДПІ (з посиланням на норми законодавства).

Я, як фізична особа, маю власний будинок за певною адресою в м.Коломия.
На моєму утриманні є троє дітей (двоє неповнолітніх 4 та 14 років і одна дочка 19 років, студент ВУЗу на бюджетній групі) які виховуються в неповній сім’ї, так як їхня мама, а моя дружина померла в 2010 році.
Одночасно я є фізична особа підприємець (раніше я був на єдиному податку тепер на загальній формі оподаткування)і моя юридична адреса така сама як і фізична.
Вид діяльності яким я займаюсь:
«Діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування 55.10»
Тобто я у власному будинку розміщую на проживання до 10 чоловік одночасно з 2011 року.
В моєму будинку я використовую міську воду та свою криничну:
1 лічильник – вода та стоки міської води,
2 лічильник на воду з криниці тобто на міські стоки.
Сьогодні в ДПІ я вперше узнаю, що я повинен оплачувати за власну воду та здавати звіт по використанню води і мені було виставлено штрафні санкції
за несвоєчасну здачу звітів по використанні води за 2011, 2012 роки.
Питання:
- яку звітність я повинен здавати при даному виді діяльності 55-10?;.
- чи правомірні штрафні санкції виставлені мені за несвоєчасну здачу звітів та оплату за воду яку я використовую для своїх потреб також?;
- хто і як повинен інформувати підприємця про звітність?;
- чи повинен я мати спеціальний дозвіл на використання власної
криничної води?(якщо повинен, то який орган це видає?)
І в загальному які пільги чи допомога передбачені нашим законодавством
багатодітним сім’ям, які втратили одного з годувальників? (діти 4р., 14р.та 19р студент- бюджетник одного з ВУЗів)
Олег. Дякуємо, що завітали на наш сайт "Захист Права". Питання у Вас дійсно не просте. Щоб відповісти на нього і для того, щоб ця відповідь мала юридичну силу перед Вашими місцевими податковими органами, пропонуємо Вам укласти із нами угоду на правову допомогу. У відповідності до якої, ми направимо офіційний запит від імені голови об'єднання до центрального органу ДПСУ, долучивши до запиту відповіді та листи Вашого місцевого ДПІ.
Офіційна відповідь із Державної податкової служби України.
За більш детальною інформацією звертайтесь за тел. (099) 436-21-72.
Автор: Юлія, Львів2013-01-09 10:54:25
Добрий день! Підкажіть як правильно вести свого приватного підприємця (здавати звіти в податкову) вид діяльності - розробка програмного забезпечення. Хочу надалі сама контролювати свою бугалтерію.
Зверніться до податкової інспекції відповідно до вашої приписки. Ви маєте право отримати податкову консультацію. Найкращий варіант для Вас - спрощена система оподаткування, третя група. Також не забувайте і про Пенсійний фонд. Після обрання системи оподаткування в відділенні Пенсійного фонду ви зможете отримати роз'яснення стосовно сплати єдиного соціального внеску.
Сторінки:  4 3 2 1 Наступна>>