“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Юридичний вісник. Статті та новини

Електронна система реєстрації дітей, до дитячих дошкільних закладів міста Києва

A A A
13 квітня 2013р. 17:21
Адвокат Пирогівський Володимир Васильович

На офіційному вебсайті http://kievcity.gov.ua/news/6434.html Київської міської державної адміністрації 04 квітня 2013 року з’явилася інформація щодо початку роботи з 01 квітня 2013 року електронної системи реєстрації заявок в дитячі дошкільні заклади дітей м. Києва.
Але вищезгаданий сайт не працює, реєструватись потрібно на сайті: http://www.dnz.kiev.ua/.
 
На перший погляд ідея дійсно не погана, адже існує досить суттєва проблема, особливо у великих містах України, влаштування дитини до дитячого дошкільного закладу. Також на  думку наших фахівців, не малу роль відіграли внесені поправки до Закону України “Про дошкільну освіту” де у ч. 1 ст. 4 визначено, що дошкільна освіта є обов'язковою первинною складовою частиною системи безперервної освіти в Україні.
 
Але, не все так просто, електронний реєстр не звільняє Вас від черг і поїздок, він лише дублює систему намагаючись зробити її більш прозорою. 
 
Спочатку, як зазначається у наданій покроковій інструкції потрібно подати заяву в електронному реєстрі або в центрі адміністративних послуг, у якій обов’язково вказати прізвище, ім’я і дату народження дитини та від одного до п’яти бажаних дитячих дошкільних закладів.
 
Слід не забувати, що з часу реєстрації і подання заявки на офіційному вебсайті Київської міської державної адміністрації, у Вас є 30 днів, для того щоб з’явитись до одного із центрів адміністративних послуг, який знаходиться за територіальністю в приміщенні кожної районної в м. Києві державної адміністрації та тимчасових центрах реєстрації при управліннях освіти. Де реєстратор звіряє усі введені Вами дані з оригіналами документів, які слід не забути та взяти із собою, оформлює заяви про реєстрацію та обробку персональних даних.
Якщо все вірно, реєстратор видає довідку про реєстрацію, якій присвоюється номер в електронному реєстрі, вказується дата оформлення, номери дошкільних закладів, індифікатор доступу та пароль.
При наявності вільних місць реєстратор повідомляє в електронному або телефонному режимі зареєстровану особу, що можна звернутись до керівництва ДДЗ, з метою оформлення дитини.
 
З моменту повідомлення реєстратором, у Вас знову є термін в 30 днів, для того щоб написати заяву у дошкільному закладі та зібрати необхідні документи, а саме:
- довідку дитячого педіатра про те, що дитина здорова та може відвідувати дошкільний дитячий заклад;
- довідку про епідеміологічне оточення дитини;
- копії свідоцтва про народження.
 
Не забувайте, що суттєвою перепоною оформлення довідки у дитячого педіатра, є проходження усіх щеплень, які як показує практика можуть бути шкідливими, а у окремих випадках смертельними, але про це ми розповімо пізніше.
 
Р.S. Залишається не зрозумілим, хто і яким чином буде контролювати достовірність наданої інформації керівництва ДДЗ про наявність вільних місць?
 
Ключові слова: електронний реєстр заяв дітей до дитячого дошкільного закладу