“ЗАХИСТ ПРАВА”

Адвокатське обʼєднання м.Київ

Юридичний вісник. Статті та новини

Адвокат по господарських справах

A A A
11 грудня 2012р. 22:35
Адвокат Пирогівський Володимир Васильович

Господарські справи в судочинстві

Господарське судочинство розглядає суперечки, що виникли під час підприємницької діяльності, діяльності організацій чи установ. Розрізняють досудове та судове врегулювання господарських справ. При досудовому розгляді пред’являється претензія, по результатам розгляду якої вирішується доля господарської суперечки.

Роль адвоката в господарському процесі

Кваліфіковані юридичні послуги в господарських справах відіграють не останню роль. Адже потрібно грамотно скласти лист, претензію для вжиття заходів досудового врегулювання спору, яке визначено ст. 5 Господарського процесуального кодексу України. На досудове врегулювання часто звертають увагу судді, особливо коли надходить заява чи відзив від боржника щодо того, що вони вперше чують про які-небудь претензії з боку позивача.

Вагомим аргументом щодо складання претензії чи позову адвокатом є те, що левова частка сплачених  коштів за юридичні послуги, повернеться за рахунок нарахування штрафних санкцій (пені, неустойки, штрафу, 3% річних, інфляційної складової). Але, слід зауважити, що вищезазначені штрафні санкції потрібно прописувати у контрактах, договорах, додаткових угодах тощо. Попередніх проблем можна уникнути, якщо до моменту співпраці із майбутнім партнером (контрагентом), із документами попрацює юрист.

Більш того, майбутнього партнера (контрагента) досвідчений адвокат обов’язково перевірить на наявність чи відсутність:

  • податкової заборгованості, порушення кримінальної справи у Державні податкові інспекції;
  • заборгованості перед іншими контрагентами у Державній виконавчій службі;
  • ухвали про порушення справи про банкротство у Господарському суді;
  • чи не анульовано Свідоцтво платника ПДВ;
  • чи має на балансі нерухоме і рухоме майно та чи не перебуває дане майно у заставі чи під арештом;
  • чи має фактичний статутний капітал;
  • чи знаходиться за місцем реєстрації та на якій підставі;
  • чи не порушено кримінальну справу щодо керівника за фактом перевищення службових обов’язків, фіктивного підприємництва тощо, в органах прокуратури, УДСБЕЗ, ДПІ, суді.

Тому, для того щоб уникнути майбутніх негараздів у Вашій діяльності, пропонуємо послугу абонентського обслуговування юридичних осіб.

Стягнення коштів з боржника за надані юридичні послуги

Також вагомим аргументом на користь адвоката або юридичної фірми є те, що витрати по договору про надання юридичних послуг можливо покласти на Відповідача у позовні заяві до Господарського суду. 

Як показує практика, ці кошти відшкодовуються в повному обсязі в порядку ст. 44  Господарського процесуального кодексу України (наприклад: Постанова Вищого Господарського суду України по справі за № 13/385 від  04.03.2004 року).

Звісно ж за умови, якщо укладений договір про надання юридичних послуг, наказ про уповноваження працівника на виконання договору, акт приймання-передачі робіт по наданим юридичним послугам, адвокатський ордер, розрахунок погодинних витрат пов’язаних із виконанням договору про надання юридичної допомоги, відповідає встановленим вимогам.

Вартість послуг адвоката, юриста по господарським справам

Вартість юридичних послуг адвоката, юриста, юридичної фірми чи адвокатського об’єднання, в першу чергу залежить від прогнозованої кількості витрачених людино/годин, складності справи, відстані відряджень, кількості документів, які потрібно опрацювати, зібрання документів, які можуть стати доказами, здійснення відповідних запитів, отримання довідок з відділу статистики, ДПІ, державного реєстратора, виконавчого напису нотаріуса, кількості працівників, яких потрібно задіяти, тощо.

Щодо послуг адвоката в господарських справах звертайтесь за телефонами: (044) 221-55-41; (067) 917-85-56; (099) 436-21-72; 

З повагою адвокатське об’єднання “Захист Права".

Схожі статті та практика:

 

Ключові слова: господарський суд, досудове врегулювання, господарські справи, адвокат по господарським справам, договір обслуговування